Neler yeni

Hoşgeldin Ziyaretçi

Kayıt olarak forumumuzdan dosya indirebilir,bilgi sahibi olabilir,daha iyi bir şekilde yararlanabilirsin.

Şimdi kayıt ol

Disqus'un WordPress Yorum Sayınızı geçersiz kılması nasıl önlenir?

wordpresstr

Administrator
Yönetici
89
13 Kas 2020
Bir yorum platformu olan Disqus, WordPress için yorum numarası kancasını dışarı çıkma ve değiştirme eğilimindedir. Bu, temanızın göstermesini istediğiniz gerçek yorum sayısı yerine "Yorumları Görüntüle" metnini göstermesine neden olabilir. Disqus'un WordPress tarafından gösterilen yorum sayısını değiştirmeye çalışmasının nedeni, birçok durumda gerçek yorum sayısıyla senkronize olmayacak olmasıdır. Dolayısıyla, bu değiştirme ayarlarına sahip olduğunuzda, yorum sayınız Disqus'takilerle eşleşmelidir, ancak bu değiştirme ayarlarından kurtulmak sayfalarınızın daha hızlı yüklenmesini sağlayacaktır. Son zamanlarda, yorum sayım kutusunun stilini bozan bu sorunu yaşayan bir müşterinin sitesinde çalışma fırsatımız oldu. Bu makalede, Disqus'un temalarda WordPress Yorum Sayınızı geçersiz kılmasını nasıl önleyeceğinizi göstereceğiz.

İnternet üzerinden çok fazla arama yaptıktan sonra (Disqus için GetSatisfaction formları dahil), web'deki çoğu yerin Gelişmiş Seçenekler sekmesine gitmemizi ve sorunu çözmesi gereken yorum sayıları için bu JavaScript seçeneğini açmamızı önerdiğini gördük. Disqus gelişmiş seçenekler sekmesine Yorumlar & raquo Disqus'a (ekranın sağ üst köşesine bakın) giderek ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki resme bakın:

Disqus Gelişmiş Seçenekler Paneli


Bu seçenek, temanızın altbilgisinde bir JavaScript çıkaracaktır. Bu nedenle, footer.php dosyasında aslında wp_footer () olduğundan emin olun ; orada işlev. Çoğu temada buna sahip olacak, ancak maalesef çalıştığımız tema yoktu. Bu yüzden eklemek zorunda kaldık. Bu sorunu çözecektir. Her sayfa yüklemesinde "Yorumları Görüntüle" metni görünecek ve ardından bir saniyede gerçek yorum sayısıyla değiştirilecektir. Ancak, sayfa yükleme sürenizin yavaşladığını fark ederseniz.

Öncelikle temanızın functions.php dosyasını açmanız ve aşağıdaki kodları yapıştırmanız gerekir:

1
2
3
4
// Disqus: Prevent from replacing comment count
remove_filter('comments_number', 'dsq_comments_text');
remove_filter('get_comments_number', 'dsq_comments_number');
remove_action('loop_end', 'dsq_loop_end');
Bunu yaparsanız yorum sayınız düşebilir. Bu yüzden Tartışmalar ayarınıza gitmeli ve Geri İzlemeleri devre dışı bırakmalısınız. Ayrıca, yorum yapanların kayıtlı olması gerektiğini ve önceden onaylanmış bir yorumlarının olması gerektiğini belirten kutuları işaretleyin.

WordPress temalarımızda doğru yorum sayısı numarasını aldığımızdan emin olmak oldukça güçtü.
 
Üst