Neler yeni

Hoşgeldin Ziyaretçi

Kayıt olarak forumumuzdan dosya indirebilir,bilgi sahibi olabilir,daha iyi bir şekilde yararlanabilirsin.

Şimdi kayıt ol

WordPress Güvenlik Önlemleri - WordPress'te Güvenlik Nasıl Sağlanır?

wordpresstr

Administrator
Yönetici
89
13 Kas 2020
Web Sitesi Güvenliği Neden Önemlidir?
Saldırıya uğramış bir WordPress sitesi, işletmenizin gelirine ve itibarına ciddi zararlar verebilir. Bilgisayar korsanları kullanıcı bilgilerini, şifreleri çalabilir, kötü amaçlı yazılımlar yükleyebilir ve hatta kullanıcılarınıza kötü amaçlı yazılım dağıtabilir.
En kötüsü, web sitenize yeniden erişim kazanmak için kendinizi bilgisayar korsanlarına fidye yazılımı ödediğinizde bulabilirsiniz.
Web siteniz bir işletme ise, WordPress güvenliğinize daha fazla dikkat etmeniz gerekir.
Fiziksel mağaza binalarını korumanın işletme sahiplerinin sorumluluğuna benzer şekilde, çevrimiçi bir işletme sahibi olarak işletmenizin web sitesini korumak sizin sorumluluğunuzdadır.

Peki WordPress'te Güvenliği Sağlamak İçin Ne Yapmalıyım ?

1-) WordPress'i Güncel Tutmak

25


WordPress, düzenli olarak bakımı yapılan ve güncellenen açık kaynaklı bir yazılımdır. Varsayılan olarak, WordPress küçük güncellemeleri otomatik olarak yükler. Büyük sürümler için güncellemeyi manuel olarak başlatmanız gerekir.
WordPress ayrıca web sitenize yükleyebileceğiniz binlerce eklenti ve temayla birlikte gelir. Bu eklentiler ve temalar, düzenli olarak güncellemeler yayınlayan üçüncü taraf geliştiriciler tarafından korunur.
Bu WordPress güncellemeleri, WordPress sitenizin güvenliği ve istikrarı için çok önemlidir. WordPress çekirdeğinizin, eklentilerinizin ve temanızın güncel olduğundan emin olmanız gerekir.

2-)Güçlü Parolalar ve Kullanıcı İzinleri

En yaygın WordPress hackleme girişimleri çalınan şifreleri kullanır. Web siteniz için benzersiz olan daha güçlü şifreler kullanarak bunu zorlaştırabilirsiniz. Sadece WordPress yönetici alanı için değil, aynı zamanda FTP hesapları, veritabanı, WordPress barındırma hesabı ve sitenizin alan adını kullanan özel e-posta adresleriniz için.

Riski azaltmanın başka bir yolu, kesinlikle mecbur kalmadıkça kimsenin WordPress yönetici hesabınıza erişmesine izin vermemektir .


3-)WordPress Barındırmanın Rolü

Kişisel WordPress barındırma hizmeti WordPress sitenizin güvenliğinde en önemli rol oynar . Hostixo gibi iyi bir barındırma sağlayıcısı , sunucularını yaygın tehditlere karşı korumak için ekstra önlemler alır.


İşte iyi bir web barındırma şirketinin web sitelerinizi ve verilerinizi korumak için arka planda nasıl çalıştığı.
  • Şüpheli etkinlik için ağlarını sürekli izlerler.
  • Tüm iyi barındırma şirketlerinin büyük ölçekli DDOS saldırılarını önlemek için araçları vardır
  • Bilgisayar korsanlarının eski bir sürümdeki bilinen bir güvenlik açığından yararlanmasını önlemek için sunucu yazılımlarını ve donanımlarını güncel tutarlar.
  • Büyük kaza durumunda verilerinizi korumalarına olanak tanıyan olağanüstü durum kurtarma ve kaza planlarını uygulamaya hazırlar.
4-)Kolay Adımlarda WordPress Güvenliği (Kodlama Yok)
WordPress güvenliğini iyileştirmenin yeni başlayanlar için korkunç bir düşünce olabileceğini biliyoruz. Özellikle teknoloji konusunda bilgili değilseniz. Bil bakalım ne oldu - yalnız değilsin.
Binlerce WordPress kullanıcısına WordPress güvenliğini sağlamlaştırmada yardımcı olduk.
WordPress güvenliğinizi sadece birkaç tıklama ile nasıl geliştirebileceğinizi göstereceğiz (kodlama gerekmez).
İşaretleyip tıklayabiliyorsanız, bunu yapabilirsiniz!

5-)WordPress'inizi Yedeklemeyi Unutmayın.

Yedeklemeler, herhangi bir WordPress saldırısına karşı ilk savunmanızdır. Unutmayın, hiçbir şey% 100 güvenli değildir. Devlet web siteleri saldırıya uğrayabiliyorsa, sizinki de saldırıya uğrayabilir.
Yedeklemeler, kötü bir şey olması durumunda WordPress sitenizi hızlı bir şekilde geri yüklemenizi sağlar.
 
Üst