Neler yeni

Hoşgeldin Ziyaretçi

Kayıt olarak forumumuzdan dosya indirebilir,bilgi sahibi olabilir,daha iyi bir şekilde yararlanabilirsin.

Şimdi kayıt ol

WordPress Temalarında Yazı Alıntıları Nasıl Görüntülenir

wordpresstr

Administrator
Yönetici
89
13 Kas 2020
Sayfa Yükleme Süresini Nasıl Azaltır?

En iyi iletişim formları uygulamaları gibi uzun yazılar yazarsanız veya blog yazarları için çok sayıda görsel içeren iphone uygulamalarına sahip olmanız gerekiyorsa, bunların bir sayfaya yüklenmesini sağlamak, sayfa yükleme sürenizi önemli ölçüde etkileyebilir. Bu tekniği ekleyerek, makalenin mini bir açıklamasını gösterebilir ve kullanıcının gönderiyi tek bir gönderi sayfasında görüntülemesine izin verebilirsiniz.

Sayfa Görüntüleme Sayısını Nasıl Artırır?

Bazen alıntıyı kullanmazsanız kullanıcılar kategori sayfasındaki yazıyı okurlar. Bu şekilde ekleyerek orijinal gönderiye gidecekler. Bu, 1 yerine 2 sayfa görüntülemedir. Ayrıca yorum formu da bu sayfada yer aldığından ve yorum yapmak için ayrı bir sayfa yüklemelerine gerek olmadığı için kullanıcıları yazıya yorum yapmaya teşvik eder.

Öğretici

Senin aç index.php dosyasını için arşiv dosyası ve category.php dosyasını. Şimdi bazılarınız şablonunuzda tüm bu dosyalara sahip olmayabilir, bu yüzden sadece sahip olduklarınızı açın.
Aşağıdaki kodu bulun:


1<?php the_content(); ?>
Ve şununla değiştirin:


1<?php the_excerpt(); ?>

Artık yazılarınız için WordPress yönetici panelinizden özel alıntılar yazabilir ve temanızda görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

WordPress'te Yazı Alıntıları Ekleyin


Özel bir alıntı yazmazsanız, WordPress otomatik olarak gönderinizden ilk 55 kelimeyi alır ve bunları elipslerle bir alıntıya koyar ve görüntüler. Kelime sınırını WordPress 2.9'dan başlayarak değiştirebilirsiniz. Sözcük sınırını değiştirmek isterseniz functions.php dosyanızı açın ve aşağıdaki işlevi ekleyin:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
// Changing excerpt length
function new_excerpt_length($length) {
return 100;
}
add_filter('excerpt_length', 'new_excerpt_length');

// Changing excerpt more
function new_excerpt_more($more) {
return '...';
}
add_filter('excerpt_more', 'new_excerpt_more');

Bu kodun canlı olarak çalıştığını görmek istiyorsanız, navigasyon menüsünden kategorilerimizden herhangi birine tıklamanız yeterlidir ve tam yazıları görüntülemediğimizi göreceksiniz.
 
Üst